• +90 542 441 2 444
  • info@turmoda.com.tr
  • 0

Pamukkale, Hierapolis, Denizli

400,00 TL

Bu harika deneyimi şimdi yaşayın!

Available
Not Available
Selected
Tour type: Daily Tour
Duration: Tam gün
Maximum number of people: 40
Location: Pamukkale, Antalya
Rate:

Açıklama

Pamukkale Hierapolis Turu

Mucizevi doğa oluşumu Pamukkale, şimdi bizimle keşfet
Pamukkale, gerçeküstü parlak beyaz traverten terasları, minarelli sıcak su havuzları ve antik kent Hierapolis bütünüyle büyüleyici bir atmosfer. Binlerce yıldır bol miktarda bulunan kaplıcalarla kaplı kireçtaşı üzerine kurulmuş pitoresk traverten oluşumlarını arasında dolaşmaktan daha keyifli bir yer olamaz.

Hierapolis
Yunan-Roma kenti Hierapolis oldukça iyi korunmuş kalıntılarının bulunduğu antik şehir. Sütunlu caddeler, tapınaklar, hamam evleri, nekropolis ve pastoral bir konuma sahip tiyatro yapısı görülmeye değer güzelliklerdir.

Kleoptra havuzunda yüzmelsin
Romalılar’ın yaptığı gibi, sıcak 36 derecelik zengin mineralli sularla dolu pitoresk Kleopatra havuzunda yıkanabilir ve eski çağların batık sütunları arasında yüz.

UNESCO dünya mirası listesinde
Pamukkale traverten terasları ve üzerindeki Hierapolis kenti UNESCO Dünya Mirası alanıdır.

Kutsal kent
Arkeoloji literatüründe Kutsal Kent olarak adlandırıldı, çünkü Hierapolis’de birçok tapınak ve dini yapılar vardı. Antik kent, birkaç tarihi alan arasında bulunmaktadır. Eski coğrafyacılar Strabon ve Ptolemaios’a göre, Hierapolis, Kaooz sınırında olan Laodikea ve Tripolis’e çok yakındı. Bu yüzden Frig şehriydi.

Pamukkale travertenleri nasıl oluşmuştur, niçin beyazdır
Kaynağından çıkan sıcak suların yapısında yüksek miktarda kalsiyum hidrokarbonat vardır. Sular yeryüzüne ulaşıp havadaki oksijen ile reaksiyona girdiğinde içerisindeki karbondioksit ve karbonmonoksit sudan ayrılarak havaya karışmaktadır. Geride kalan karbonat çökelme yapar ve zamanla sertleşerek traverten oluşumları meydana getirmektedir. Uzun süre sabit kalan su yosunlaşma ve kirliliğe sebebiyet verdiğinden travertenlere su akışı belirlenmiş sürelerde sağlanmaktadır. Beyazlığın oluşumda hava koşulları, suyun yayılımı ve kalış süresi çok önemlidir. Çökelme sertleşmeden önce yumuşak bir yapıya sahip olduğu için ziyaretçilerin hassasiyet göstermeleri gerekir.

Dünya mirası Pamukkale’yi ve Hierapolis antik kentini ziyaret etmenizi kesinlikle öneririz.

Pamukkale Hierapolis Turu

Hareket yeri: ANTALYA

Ücrete dahil olan hizmetler:
Ulaşım, rehberlik.

Buluşma saatleri ve rezervasyon onayı
Rezervasyon formunda belirtmiş olduğunuz bölgeye göre buluşma saati ve rezervasyon onayı bilgisi verilecektir. Size ulaşabilmemiz için rezervasyon sırasında girilen bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Kişiye ve gruplara özel programlar hazırlamaktayız, talepleriniz için iletişime geçiniz.

Benzer turlar

Pamukkale Hierapolis Turu
Pamukkale, Antalya

400,00 TL

GAP Güney Doğu Anadolu Turu
Mezopotamya, Alanya, Turkey, Antalya

2.750,00 TL

Kapadokya Turu
Kapadokya, Antalya

800,00 TL

Alanya Şehir Turu
Alanya, Antalya

280,00 TL

Demre Myra Kekova Turu
Antalya, Myra Kekova

300,00 TL