• +90 542 441 2 444
  • info@turmoda.com.tr
  • 0

Göreme, Avanos, Kapadokya

800,00 TL

Bu harika deneyimi şimdi yaşayın!

Available
Not Available
Selected
Tour type: Daily Tour
Duration: 2 gün, 1 gece
Maximum number of people: 40
Location: Kapadokya, Antalya
Rate:

Açıklama

Kapadokya Turu
2 gün, 1 gece

Kapadokya yeryüzünün en müthiş görselini bizlere sunmaktadır. Her yıl yüz binlerce  ziyaretçi bu fantastik harikayı görmek için akın etmektedirler. Siz de bu olağanüstü doğa yapısını yaşamak için Kapadokya turu programlarımıza katılın.

Katpatuka
Görkemli, hızlı koşan atların yelesi güneşin altında ışıl ışıl parlar. İnsalar sağlıklı ve dinç görünürler. Ana tanrıça Kybele’nin şifa dağıtan güzeller güzeli rahibesi A.Zu’nun topraklarıdır. Burası Katpatuka yani “Güzel Atlar Diyarı” Kapadokya’dır.

Erciyes ve Hasan dağlarının tüflerinin oluşturduğu kaya şekilleri Kapadokya Dünyanın en güzel doğa harikasından birisidir. Bu kaya şekillerinin içerisi oyularak yaz kış kullanılabilir mekana dönüştürülüp bir tarih yazılmıştır. Hatta yerin onlarda kat altına doğru uzanıp korunaklı yaşam alanları oluşturulmuştur.

Yeraltı şehirleri
Kaymaklı, Derinkuyu, Mazı, Gaziemir, Saratlı  yer altı şehirleri bunlardandır. Bu yer altı şehirlerinin oluşmasındaki diğer amaç güvenliktir.  7. Yüzyıldan sonra baskılardan kaçan Hiristiyanlar bölgenin birçok yerine yerleşmişlerdir.

Peri bacalarının oluşumu
Milyonlarca yıl öncesi püsküren lavlar sertleşerek bu oluşumları meydana getiriyor. Bu süreç yanardağlar sönene kadar devam edip geldiğinden katmanlar çeşitlilik oluşturmaktadır. Bu katmanlar üzerinden geçen akarsular vadiler meydana getirmiş, değişik yönlerden esen rüzgarlar ile birlikte dalgalı şekillerin oluşmasına neden olmuştur. Rüzgar ve akarsular nedeniyle bazı yerlerde ana parçadan ayrılma meydana gelir. Bu parçalar üzerindeki ağır kütleler alt kısımlarına baskı yaparak sertleşip sağlam kalmasına neden olur. Çevresi zamanla aşınan bu şekiller peri bacalarını oluştururlar. Bin yıllardır devam edip gelen süreç halen devam etmektedir.

Göreme açık hava müzesi ve kiliseler
Göreme Açık Hava Müzesi, hiristiyan manastır hayatına ev sahipliği yapmış kaya yerleşim bölgesidir. Oyulan kayalar içersinde şapeller, kiliseler, yemekhaneler, oturma mekanları oluşturulmuştur. Manastır hayatının başlangıcı kabul  edilen bölgede geometrik süslemeler, freskler ve Hz.İsa hayatından sahneler yer almaktadır. Kızlar ve Erkekler Manastırı (Rahibeler ve Rahipler Manastırı), Elmalı, Yılanlı, Karanlık, Azize Barbara, Aziz Basileus, Tokalı, Çarıklı kiliseleri açık hava müzesinde gezilecek yerlerdir.

Unesco
Kapadokya UNESCO dünya miras listesine 1985 yılında alınmıştır. İl bazında baktığımızda Nevşehir,Aksaray, Niğde, Kayseri ve Kırşehir illeri arasında yer alırken, yerel olararak Uçhisar, Ürgüp, Avanos, Göreme, Derinkuyu, Kaymaklı, Ihlara’dan oluşmaktadır.

Uçhisar kalesi Kapadokya’nın en yüksek noktasıdır. Zirvesinden Ürgüp, İbrahimpaşa, Mustafapaşa, Ortahisar, Kızılçukur, Göreme, Çavuşin, Nevşehir, Çat, Erciyes, Gömede vadileri gibi büyük bir coğrafya izlenebiliyor.

Kapadokya vadileri
Devrent, Hayal, Perili, Güvercinlik, Ihlara, Güllüdere, Zemi, Aşk, Paşabağ Rahipler,Zelve, Kızılçukur, Meskendir, Zindanönü, Kılıçlar, Peri Bacaları, Soğanlı,

Kiliseler
Üç Haçlı, Ayvalı, Sarnıç, Saklı, Görkündere, El Nazar, Vaftizci Yahya, Haçlı, Tavşanlı, Harim, Sarıca, Cambazlı, Balkan Deresi, Balıklı, Üzümlü, Geyikli, Aziz George, Aziz Vasilios, Aziz Stefanos, Konstantin, Aziz Basil, Aziz Nicola,

Karlar altında bir masal dünyasındadır, kışın içinizi ısıtacak çorbaları, çömlekte kebapları ve kuru fasulyesi ile yenmeden dönülmez.

Kapadokya Turu
2 gün, 1 gece

Hareket yeri: ANTALYA

Ücrete dahil olan hizmetler:
Ulaşım, rehberlik, konaklama, otelde kahvaltı.

Buluşma saatleri ve rezervasyon onayı
Rezervasyon formunda belirtmiş olduğunuz bölgeye göre buluşma saati ve rezervasyon onayı bilgisi verilecektir. Size ulaşabilmemiz için rezervasyon sırasında girilen bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Kişiye ve gruplara özel programlar hazırlamaktayız, talepleriniz için iletişime geçiniz.

Benzer turlar

Kapadokya Turu
Kapadokya, Antalya

800,00 TL

Alanya Şehir Turu
Alanya, Antalya

280,00 TL

Demre Myra Kekova Turu
Antalya, Myra Kekova

300,00 TL

Pamukkale Hierapolis Turu
Pamukkale, Antalya

400,00 TL

GAP Güney Doğu Anadolu Turu
Mezopotamya, Alanya, Turkey, Antalya

2.750,00 TL