• +90 542 441 2 444
  • info@turmoda.com.tr
  • 0

Güneykent, Gönen, Isparta,

250,00 TL

Bu harika deneyimi şimdi yaşayın!

Available
Not Available
Selected
Tour type: Daily Tour
Duration: Tam gün
Maximum number of people: 40
Location: Antalya
Rate:

Açıklama

Isparta Gül Hasadı Turu

İlkbahar sonlarında tabiat tüm güzelliklerini sunmuştur. Filizlenen tomurcuklar açılmış, pembe renkli görsel şölen oluşmuş,  yayılan mis kokular sıcak duygulara dönüşmüştür. Isparta Güneykent kasabasına yapacağımız gül hasadı turu ile keyifli anılar biriktirin.

Gezginler, kendilerine vereceğimiz torbalar ile gül hasatlarını yapacaklar, toplanan hasat hediye olarak herkesin kendisinde kalacak, ne güzel değil mi?

Gül Mevsimi
Dünyanın gül ihtiyacının karşılandığı Isparta’da en güzel dönem Mayıs-Haziran aylarıdır. Mayıs başında tomurcuklar açılmış toplanmaya hazır hale gelmiştir.

Gül Havuzu
Gül çiçeği yaprakları ile dolu bir havuza girdiğinizi hayal edin. Yaprakların üzerine uzanıyor etrafınızı saran kokuların arasında unutulmaz anlara sahip oluyorsunuz… Evet, şimdi bu hayali bizimle gerçekleştirin!

Fabrika Gül Yağı İşleme Yöntemleri
Rosadamascena yani bilinen adıyla “yağ gülü” sabahın erken saatlerinde güneş etkisini göstermeden toplanır. Toplanan gül çiçekleri yağı çıkarılmak üzere zaman kaybetmeden fabrikaya ulaştırılır. İşleme yöntemleri  günümüz şartlarına uymuş modern sisteme geçilmiştir. Bizler hem geleneksel  hem de modern kaynatma yöntemlerini göreceğiz.  Aynı gün fabrikada distilasyon tekniği ile gülyağı ve gül suyu elde edilir. Kozmetik sektörü başta olmak üzere birçok alanda hammadde olarak kullanılır. Sonrasında görülmeye değer Gül Müzesini ziyaret edeceğiz.

Gülden Yapılan Ürünler
Fabrika mağazasında gül bitkisinden elde edilen ürünleri inceleyeceğiz. Yaklaşık 120 çeşit üründen dilerseniz hediye, hatıra olarak dilerseniz kullanmak için satın alabilirsiniz.

Isparta Gül Hasadı Turu

Hareket yeri: ANTALYA

Buluşma saatleri ve rezervasyon onayı
Rezervasyon formunda belirtmiş olduğunuz bölgeye göre buluşma saati ve rezervasyon onayı bilgisi verilecektir. Size ulaşabilmemiz için rezervasyon sırasında girilen bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Kişiye ve gruplara özel programlar hazırlamaktayız, talepleriniz için iletişime geçiniz.

Benzer turlar

GAP Güney Doğu Anadolu Turu
Mezopotamya, Alanya, Turkey, Antalya

2.750,00 TL

Kapadokya Turu
Kapadokya, Antalya

800,00 TL

Alanya Şehir Turu
Alanya, Antalya

280,00 TL

Demre Myra Kekova Turu
Antalya, Myra Kekova

300,00 TL

Pamukkale Hierapolis Turu
Pamukkale, Antalya

400,00 TL