• +90 542 441 2 444
 • info@turmoda.com.tr
 • 0

Nemrut, Mardin, Urfa

1.900,00 TL

Bu harika deneyimi şimdi yaşayın!

Available
Not Available
Selected
Tour type: Daily Tour
Duration: 6 gün, 4 gece
Maximum number of people: 40
Location: Antalya, Mezopotamya
Rate:
Loading Maps

Açıklama

GAP Turu Güneydoğu Anadolu Kültür Gastronomi Gezileri

Dolu dolu geçecek GAP turu programımız detayları aşağıda belirtilmiştir.

Mezopotamya topraklarına destansı yolculuk
Renklerin harman olduğu tabiatın bizleri çağırdığı uçsuz bucaksız Mezopotamya topraklarına masalsı bir yolculuğa çıkıyoruz. Mevsimin en güzel zamanında çıkacağımız bu yolculukta yerinizi almak için geç kalmayın.

Gaziantep
Sabahın ilk ışıklarında Gaziantep sofrasında kahvaltımızı alacağız. Zeugma müzesini, Bakırcılar Çarşısını gezip görecek ardından güzergahımız üzerinde nefis bir Antep yemeği yiyeceğiz.

Birecik
Yemekten sonra Birecik’te soyu tükenmekte olan kelaynakların bakım merkezine  uğrayacağız. Vakit kaybetmeden ilerleyecek Atatürk barajı manzarasını göreceğiz. Ve güneşin batışına yetişmek üzere Kahta ilçesinde bizi Nemrut dağına ulaştıracak servisimize geçeceğiz.

Nemrut Dağ UNESCO
Devasa heykelleri muhteşem manzarası ile dünya kültür mirası listesinde kayıtlı Nemrut Dağında güneşin batışını seyrederken, Kral Antiochus ne kadar doğru bir karar verdiğine hak vereceksiniz.

Adıyaman
Nemrut ziyaretimiz sonrası Adıyaman merkezde otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğini otelde yiyeceğiz. Yemek ardından serbest zaman, sabah görüşürüz.

Hasankeyf
Otelde sabah kahvaltısı sonrası hareket ederek sular altında kalmakta olan Hasankeyf’e ulaşacağız. 2 yıl içerisinde Ilısu baraj sularına gömülecek olan, bir çok medeniyete tanıklık eden kente veda edeceğiz.

Midyat
Sonrası istikametimiz Midyat olacak. Burada telkari el işçiliğini ve Süryani kiliselerini göreceğiz. Ardından geceyi geçirmek için Mardin’de otelimize geçiyoruz. İsteyenler ile birlikte Mardin sokaklarında serbest zaman geçireceğiz.

Mardin
Sabah kadim şehir Mardin sokaklarını son bir kez  geçerken uçsuz bucaksız Mezopotamya ovalarını arkamızda bırakacağız. İstikametimiz Harran kümbet evleri. 150 yıl öncesinde inşaat edilen konik evler günümüzde koruma altına alınmıştır. Evler 5 metre yüksekliğinde yazları serin, kışları ılık tutması özelliğine sahiptir.

Şanlıurfa Sıra Gecesi
Harran sonrası Urfa’da otelimize geçiyoruz. Sonra, Balıklı Göl, Urfa Kalesi ve çarşısını geziyoruz. Akşam otelimizde Urfa’nın meşhur Sıra Gecesinde eğlenecek, çiğ köfte yoğuracak, yemeklerinden tadacağız. Sabah kahvaltı ardından 2 saat kadar serbest alışveriş  zamanının ardından dönüş yolculuğumuza başlayacağız.

Gap turu
Gezdiğimiz yerlerde göreceğimiz kültürel değerler

Zeugma Müzesi, Antep Kalesi, Nemrut Dağı, Hasankeyf, Mor Gabriel Kilisesi, Deyrulzafaran Süryani Manastırı, Balıklı Göl, Urfa Kalesi.

İki nehrin arası anlamına gelen Mezopotamya’dan biraz bahsetmek istiyoruz. Fırat ve Dicle nehirleri arasındaki uygarlığın kurucusu Sümerler olarak bilinmektedir.

Tanrıların insan biçiminde, ancak olağanüstü güçlere sahip “ölümsüzler” olduğuna inanılırdı. Tanrıların yanı sıra iyi ve kötü cinlere, ruhlara da inanılırdı. Bunlar insan ya da hayvan biçiminde olurdu. Sümerler tanrının kutsal yeri olarak düşünülen basamaklı “Ziggurat” denilen tapınaklar inşa ettiler. Bu yapılarda gerçekleştirilen törenlerin niteliği hakkında elimizde çok fazla bilgi bulunmamaktadır.


Web sayfamız yenilenmiştir, tur hakkında değerlendirme ve puanlama yapmayı unutmayın. Yorumlarınız ve paylaşımlarınız kendimizi geliştirmek, daha iyi olanı yapmak için fikir ve güç verecektir!

GAP Turu Güneydoğu Anadolu Kültür Gastronomi Gezileri

Ücrete dahil olan hizmetler
4 gece otel konaklaması

Otellerde alınan kahvaltı
Profesyonel kokartlı rehberlik
Paket tur sigortası
Nemrut dağı ulaşımı
Lüks araç ile seyahat
Araç içi ikramlar

Ücretli hizmetler
Gaziantep’te alınan sabah kahvaltısı
Öğle-akşam yemekleri ve diğer ekstra harcamalar
Sıra gecesi
Müze ve ören yeri girişleri

Müze kartınızı yanınızda bulundurunuz.
Nemrut için polar battaniye veya kalın kıyafetler alınız.
Araç içi boyun yastığı önerilir.

Tur programı hakkında
GAP turu programımız hava ve zaman şartlarından dolayı değişiklikler gösterebilir.

Buluşma saatleri ve rezervasyon onayı
Rezervasyon formunda belirtmiş olduğunuz bölgeye göre buluşma saati ve rezervasyon onayı bilgisi verilecektir. Size ulaşabilmemiz için rezervasyon sırasında girilen bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Kişiye ve gruplara özel programlar hazırlamaktayız, talepleriniz için iletişime geçiniz.

Gezgin görüşleri

 • "Keşfettim"
  Çok güzel yerler, kesinlikle gitmelidir.
  • Genel Bakış
  • Hizmet Kalitesi
  • İletişim Hızı
  More Less

  Was this review helpful? 0 like this

1 review on this Tour    Showing 1 to 1

There is no review

Write a review

 • Genel Bakış
 • Hizmet Kalitesi
 • İletişim Hızı

Benzer turlar