• +90 542 441 2 444
  • info@turmoda.com.tr
  • 0

Demre, Myra, Kekova

300,00 TL

Bu harika deneyimi şimdi yaşayın!

Available
Not Available
Selected
Tour type: Daily Tour
Duration: Tam gün
Maximum number of people: 16
Location: Antalya, Myra Kekova
Rate:

Açıklama

Demre Myra Kekova Turu

Demre Myra antik Likya kalıntıları görünüş bakımından oldukça sıra dışı ve nefes kesicidir. Bir zamanlar Likya uygarlığına başkentlik yapmış olan kent, görkemli kaya mezarları ile ünlüdür.

Tüm zamanlarda gerçekten harika bir yeri olan kaya kesim mimarisinin konutlarda, mezarlarda ve tapınakları oluşturan kayalarda hakim durumdadır.

Kalın savunma duvarlarının arkasında büyük ölçüde restore edilmiş amfitiyatro Aslan mezarı (Boyalı mezar) duvarlarında tasvir edilen 11 figürüne sahiptir. Hayvanların ve grotesk yüzlerin geniş oymalarına sahip büyük kayalar antik şehir etrafında dağılmış durumda. Demre Myra bir zamanlar Artemis Eleuthera Tanrıçası’nın görkemli tapınağını içeren çok daha geniş bir şehirdi.

Demre şehrinde Noel baba kilisesi ile Myra antik kenti arası birbirine yakın konumdadır. Her iki yer için girişler ücretlidir, müze kartı geçmektedir.

Likya yolu
Türkiye’nin ilk uzun mesafe yürüyüş parkuru Likya Yolu’nun bir bölümü Demre şehrinden geçmektedir.

Noel Baba
Zamanında Paganizmin izini kaldırmaya çalışan Aziz Nicholas adına yapılmış Kilise Demre’de bulunur ve bir zamanlar aziz için dinlenme yeri olarak kullanılmıştır. Patara kentinde doğup Myra’da baş piskoposluk yapmıştır. Öldükten sonra Aziz mertebesine ulaşan Aziz Nikolaus’un kilisesi Rusya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinin gözde ziyaret merkezi halini almıştır. 5. yüzyıldan 9. yüzyıla kemiklerinin Bari adasına kaçırılmasına kadar geçen süreçte St.Nicholas mezarı hac merkeziydi.

Kekova
Kekova batık şehri gezisi esnasında su üzerinde bakmak için tekne turları düzenleyerek, bir zamanlar gelişen bir şehrin kalıntılarını şimdi tamamen su altında göreceğiz. Bölge, çarpıcı doğal ve kültürel güzelliği nedeniyle ziyaretçiler arasında oldukça popüler hale geldi.

Kültürel özelliklerinin ötesinde, Kekova çok önemli jeolojik oluşumlar, kıyı şeridi çizgisi, hidroblojik özellikler ve bölgenin doğal güzelliğini olağanüstü bir kalite oluşturmaktadır.

Kekova, muhteşem turkuaz denizinde antik ve esrarengiz batık kenttir. Ada’nın jeolojik hareketi, ada şehrin su altında kalmasına neden olmuş ve şehir yarısı su altında yarısı su üstünde kalarak değişik bir sahne oluşturmuştur.

Kekova’nın karşı hemen yamacında tepecikte kurulu Kayaköy ve tepenin üzerinde Simena kalesi vardır.

Demre Myra Kekova Turu

Hareket yeri: ANTALYA

Ücrete dahil olan içerikler:
Ulaşım, rehberlik, tekne turu, öğle yemeği.

Öneriler:
Yüzmek isteyeceksiniz, terlik, mayo ve havlu unutmayın.


Buluşma saatleri ve rezervasyon onayı
Rezervasyon formunda belirtmiş olduğunuz bölgeye göre buluşma saati ve rezervasyon onayı bilgisi verilecektir. Size ulaşabilmemiz için rezervasyon sırasında girilen bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Kişiye ve gruplara özel programlar hazırlamaktayız, talepleriniz için iletişime geçiniz.

Benzer turlar

Demre Myra Kekova Turu
Antalya, Myra Kekova

300,00 TL

Pamukkale Hierapolis Turu
Pamukkale, Antalya

400,00 TL

GAP Güney Doğu Anadolu Turu
Mezopotamya, Alanya, Turkey, Antalya

2.750,00 TL

Kapadokya Turu
Kapadokya, Antalya

800,00 TL

Alanya Şehir Turu
Alanya, Antalya

280,00 TL