• +90 542 441 2 444
  • info@turmoda.com.tr
  • 0

Altınbeşik, Ormana, Antalya

250,00 TL

Bu harika deneyimi şimdi yaşayın!

Available
Not Available
Selected
Tour type: Daily Tour
Duration: Tam gün
Maximum number of people: 16
Location: Antalya
Rate:

Açıklama

Altınbeşik Mağarası Ormana Düğmeli Evler Turu

Altınbeşik Mağarası, dünyadaki en sıradışı yeraltı göllerinden biridir. Üç seviyisi vardır, yağmurlu mevsimlerde alt ve orta seviye aktiftir, üst seviye daima kuru kalır. En alt düzeyde yer altı nehri, kayalık havuzlar ve şelalelerle hala aktiftir. Bazen Altınbeşik Şelaleleri Altınbeşik Düdeni diye anılmasına sebep de budur.

Altinbesik Mağarası, yer altında toplanan suyu serbest bırakan bir yeraltı nehri görevi görür, baharda birçok akarsu mağaranın alt ve orta seviyelerinden akar. Üst seviyede, sarkıt ve dikitler bulunmaktadır.

Kayaların göbeğinde patlayan bir gözdür Altınbeşik mağarası. Can yeleklerimizi giydikten sonra rehberimiz eşliğinde bota bineceğiz. Mağara içerisine yavaş yavaş kürek çekerek ilerleyip muhteşem oluşumu izleyeceğiz. Bir yandan bot rehberimiz mağara hakkında önemli bilgiler anlatacaktır. 15 dakika kadar kaldıktan sonra çıkışa ilerleyeceğiz. Mağara içerisindeki doğal kemer yapısı en ilginç oluşumlardan birisidir. Yuvalarına sorti atan güvercinlerin çıkaracağı sonik ses kısa bir şaşkınlık oluşturabilir.

Mağara içerisinde bot turu
Bot ile dolaşılan Altinbesik Mağarası, 44 metre yükseklikte bir kıvrım taşı traverten bariyerine ulaşana kadar ziyaret edilir. İlk mağara gölü 125 m uzunluğunda ve 9 m derinliğe kadar uzanır ve bunu bir çok formasyonlu bir bölüm izler. Giriş kapısı 40 m genişliğinde ve 40 m yüksekliğindedir. Altınbişik Mağarası’nın en yüksek noktası 101 metre yüksekliğindedir.

Yeraltı gölü Manavgat Nehri’nin kaynak sularını bir nehire dönüşmeden önce biriktirdiği için mağara bot ile gezilebilen gerçek bir doğal harikadır. Manavgat Nehri’nden çıkan su mağarada doğal bir köprü oluşturmuş ve Altınbeşik Mağarası duvarlarında olağandışı oluşumlar belgelemekte ve bu akışın gücünü göstermektedir. Üstelik zengin bitki örtüsü ve Altınbeşik mağarasının karst topografyası etrafındaki vahşi güzelliği manzara değerlerini Milli Park oluşturmaktadır.

Ormana Düğmeli Evler
Benzersiz düğmeli evlerinden oluşan tarihi bir köydür Ormana, Türkiye’nin güneybatı kentinde, deniz seviyesinden 700 metre yükseklikte bulunan ve en korunaklı köylerden biri olarak kabul edilir; kireç taşından yapılmış benzersiz evler içerir, katran ve ardıç kereste harç veya çivi kullanmadan.

Turumuzun ilk bölümünde Ormana beldesinde düğmeli evleri ziyaret edeceğiz. Tarih kokan sokaklarda adımlayarak ilerleyeceğiz.

Muhteşem dağ manzarasını görmenizi tavsiye ediyoruz, bu kesinlikle Türkiye’nin en güzel yollarından biri olmalıdır. Ve burada devasa kalınlığa ulaşmış ziyaretinizi bekleyen bin yıllık bir kestane ağacı vardır.


Web sayfamız yenilenmiştir, tur hakkında değerlendirme ve puanlama yapmayı unutmayın. Yorumlarınız ve paylaşımlarınız kendimizi geliştirmek, daha iyi olanı yapmak için fikir ve güç verecektir!

Altınbeşik Mağarası Ormana Düğmeli Evler Turu

Hareket yeri: ANTALYA

Buluşma saatleri ve rezervasyon onayı
Rezervasyon formunda belirtmiş olduğunuz bölgeye göre buluşma saati ve rezervasyon onayı bilgisi verilecektir. Size ulaşabilmemiz için rezervasyon sırasında girilen bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Kişiye ve gruplara özel programlar hazırlamaktayız, talepleriniz için iletişime geçiniz.

Benzer turlar

Pamukkale Hierapolis Turu
Pamukkale, Antalya

400,00 TL

GAP Güney Doğu Anadolu Turu
Mezopotamya, Alanya, Turkey, Antalya

2.750,00 TL

Kapadokya Turu
Kapadokya, Antalya

800,00 TL

Alanya Şehir Turu
Alanya, Antalya

280,00 TL

Demre Myra Kekova Turu
Antalya, Myra Kekova

300,00 TL