• +90 542 441 2 444
  • info@turmoda.com.tr
  • 0

Kuyucak, Keçiborlu, Isparta

280,00 TL

Bu harika deneyimi şimdi yaşayın!

Available
Not Available
Selected
Tour type: Daily Tour
Duration: Tam gün
Maximum number of people: 16
Location: Antalya, Isparta
Rate:

Açıklama

Isparta Lavanta Bahçeleri & Salda Gölü

Haziran sonundan Ağustos ilk haftasına kadar Isparta’nın Kuyucak köyünü muhteşem bir koku inanılmaz bir renk kaplar. Uzayıp giden lavanta sürgünleri arasında dolaşan gezginler fotoğraf çekme yarışı içindedirler. Mevsiminde gelirsen onlara kesinlikle hak vereceksin. Isparta lavanta bahçeleri binlerce ziyaretçinin akınına uğramaktadır.

Fotoğraf tutkunları
Mor rengin tonlarına bürünmüş lavanta çiçekleri fotoğraf tutkunlarına nefis görüntüler sunuyor. Bahçeler özel günlerinde çekim yaptıran çiftlerin yoğun ilgisini çekmeye başladı.

Lavanta ürünleri
Çok çeşitli lavanta ürünleri köy halkının ek geçim kaynağı olmuştur. Sürdürülebilir turizmin bir parçası olan yerel halka destek için satın alabilirsiniz. Neler yok ki, lavanta yastığı, kokular, sabunlar, küçük süslemeler, bal, dondurma daha sayamadığımız bir çok çeşit köylülerin açtığı tezgahlarda sizleri bekliyor.

Bu muhteşem doğa güzelliğini hasattan önce Temmuz ayında ziyaret etmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Yeni bir keşif… Sosyal medyanın son dönem fenomeni Salda Gölü. Eşsiz bir deneyim yaşayın. Doğanın harika renk tonları fotoğraf tutkunlarını cezbediyor. Tertemiz sularında yüzerken, beyaz çamuru ile kendinize kil maskesi yapabilirsiniz.

Mars topraklarına benziyor
Beyaz kumlarıyla turkuaz renkleriyle ünlenmiş olan Salda gölü derinlik bakımından Türkiye’de birinci ve dünyada üçüncü sırada yer alır.
İlginçtir ki, Salda Gölü ile Mars arasında bir benzerlik vardır. Her ikisinde de beyaz magnezyum yüklü kayalar var. Göl, toprak özelliklerinden dolayı mineral bakımından zengindir. Araştırmalara göre gölün su ve toprak yapısı bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği ortaya çıkmıştır.

Deniz misali benzersiz göl manzarasına iyi bir gün geçirmek için birçok kişi buraya gelmektedir. Gölün ve kıyı hattında yapılaşmaya izin verilmemektedir.

Salda gölü, beyaz kumlar ve temiz turkuaz rengi nedeniyle suyun Türkiye deki Maldivleri olarak bilinir.

Burdur sınırları içerisinde yer alan göl Antalya merkeze 188 km, Yeşilova şehrine 4 km mesafededir.


Web sayfamız yenilenmiştir, tur hakkında değerlendirme ve puanlama yapmayı unutmayın. Yorumlarınız ve paylaşımlarınız kendimizi geliştirmek, daha iyi olanı yapmak için fikir ve güç verecektir!

Isparta Lavanta Bahçeleri & Salda Gölü

Hareket yeri: ANTALYA

Ücrete dahil olan içerikler:
Ulaşım, rehberlik.

Öneriler:
Yüzmek isteyeceksiniz, terlik, mayo ve havlu unutmayın.
Aperatif yiyecek içecekler bulundurun.


Buluşma saatleri ve rezervasyon onayı
Rezervasyon formunda belirtmiş olduğunuz bölgeye göre buluşma saati ve rezervasyon onayı bilgisi verilecektir. Size ulaşabilmemiz için rezervasyon sırasında girilen bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Kişiye ve gruplara özel programlar hazırlamaktayız, talepleriniz için iletişime geçiniz.

Benzer turlar

Demre Myra Kekova Turu
Antalya, Myra Kekova

300,00 TL

Pamukkale Hierapolis Turu
Pamukkale, Antalya

400,00 TL

GAP Güney Doğu Anadolu Turu
Mezopotamya, Alanya, Turkey, Antalya

2.750,00 TL

Kapadokya Turu
Kapadokya, Antalya

800,00 TL

Alanya Şehir Turu
Alanya, Antalya

280,00 TL