• +90 542 441 2 444
  • info@turmoda.com.tr
  • 0

Alanya, Antalya, Turkey

280,00 TL

Bu harika deneyimi şimdi yaşayın!

Available
Not Available
Selected
Tour type: Daily Tour
Duration: Tam gün
Maximum number of people: 16
Location: Alanya, Antalya
Rate:

Açıklama

Alanya Şehir Turu

Alanya şehir turu ile bu muhteşem şehri keşfet! Harika manzaralar, yerel yaşam doğa, tarihi dokular arasında anılarla dolu bir gün yaşamaya ne dersin…

Damlataş Mağarası
Işığın yansıttığı muhteşem sarkıtlarla dolu mağara hemen Kleopatra plajı başlangıç noktasında, kaleye çıkmadan önceki rampanın altında yer alır. Girişte bir kaç adım sonrası devasa boşluktaki yüzyılların birikimi damlaların sabırla oluşturduğu dikitler ve sarkıtlar arasında yürüyün onların güzelliğini hafızanıza kaydedin. Merdivenlerden aşağı deniz seviyesi altına kumlu zeminde bir kaç dakika oturun. Küçük odacıklara ilerleyin.

Mağara astım hastalarına iyi gelmektedir. Sabahın erken saatlerinde hastalar tarafından kullanılmaktadır.

Teleferik
2017 yılında hizmete açılan teleferik sayesinde kale içine doğru havada keyifli anlar geçirin bol bol fotoğraf çekin. 900 metre uzunlukta 300 metre yükseklikte 17 adet kabin ile ulaşım sağlanmaktadır. Teleferikten indiğinizde tahta döşeli patika yolu kullanarak iç kalede tarihi mekanlara doğru adımlayın.

Alanya Kalesi / İç Kale Ehmedek
Selçuklu döneminden kalan 13 yy yapıları halen tüm ihtişamı ile karşınızda olacak. 6,5 km uzunluğundaki sur yapıları, Süleymaniye Camii, eski evleri, kuleleri ve her köşesinde ayrı bir manzaranın süslediği olağanüstü güzellikteki kalede dolaşmanın keyfini çıkarın.

Dimçayı
Yazın sıcağından kaçmak için en yakın tercih. Dimçayı’nın buz gibi sularında rahatlayın. Yüzmeyi deneyin. Çınar ağaçlarının gölgesinde ferahlayın. Öğle yemeğimizi suların üzerindeki çardaklarda yiyeceğiz.

Cuma Pazarı
Şehrin en büyük pazarı. Taze meyve ve sebzeler, yöresel lezzetler… Taze meyvelerden bir miktar alıp tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

Rıhtım İskele Bot Turu
Alanya rıhtımdan bir tekneye binip kalenin çevresinde 1 saat sürecek mavi yolculuğumuzda şehrin, kalenin ne kadar ihtişamlı ve büyük olduğuna şahit olacaksınız. İster uzanın, isterseniz koltuklarınıza yaslanın Akdeniz’in turkuaz renkli parlayan berrak sularında biraz rahatlama, keyf etme zamanı…

Serbest Zaman
Turumuz esnasında serbest zaman vereceğiz, bu arada küçük keşifler ve yerel dükkanlardan alışverişler yapabilirsiniz.

Kesinlikle Önerilir
Alanya şehir turu ile keşfet, tanı, yaşa, anılar biriktir, güzel fotoğraflar sahibi ol!  Turumuza katılmanızı tavsiye ediyoruz.

Alanya Şehir Turu

Ücrete dahil hizmetler:
Gidiş-dönüş otel ulaşımı
Rehberlik
Teleferik bileti
Damlataş Mağarası bileti
1 Saatlik tekne turu
Dimçayı’nda öğle yemeği

Ücrete dahil olmayan hizmetler:
Yemek sırasında alınan içecekler
Diğer ekstra harcamalar

Hareket yeri: ALANYA


Buluşma saatleri ve rezervasyon onayı
Rezervasyon formunda belirtmiş olduğunuz bölgeye göre buluşma saati ve rezervasyon onayı bilgisi verilecektir. Size ulaşabilmemiz için rezervasyon sırasında girilen bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Kişiye ve gruplara özel programlar hazırlamaktayız, talepleriniz için iletişime geçiniz.

Benzer turlar

Kapadokya Turu
Kapadokya, Antalya

800,00 TL

Alanya Şehir Turu
Alanya, Antalya

280,00 TL

Demre Myra Kekova Turu
Antalya, Myra Kekova

300,00 TL

Pamukkale Hierapolis Turu
Pamukkale, Antalya

400,00 TL

GAP Güney Doğu Anadolu Turu
Mezopotamya, Alanya, Turkey, Antalya

2.750,00 TL